Systemy Alarmowe i Kontrola Dostępu

Każdy system alarmowy można porównać do wartownika, który stoi na straży domu, biura lub innego obiektu. Ma jednak tę przewagę, że nigdy się nie męczy i jest zawsze przygotowany na wydawane mu polecenia. Mózgiem systemu jest centralka alarmowa, która zbiera informację od detektorów i na ich podstawie decyduje jaką czynność ma podjąć.
Obecne centrale to nowoczesne i zaawansowane urządzenia służące nie tyko jako systemy zabezpieczeń, ale również pozwalające zrealizować kontrolę dostępu czy funkcje sterowania automatyką budynkową.
Nasza firma pomoże doradzić, zaprojektować i zainstalować system alarmowy dopasowany do Państwa indywidualnych potrzeb.
telenot2 Instalujemy i serwisujemy systemy alarmowe przewodowe i bezprzewodowe takich producentów jak: Satel, DSC, Texecom, Visonic, ParadoxRISCO, Pyronix, SIEMENS, Telenot.
Na życzenie klienta zgłaszamy system do podłączenia monitoringu w agencji ochrony.

KONTROLA DOSTĘPU

Kontrola dostępu należy do najczęściej wdrażanych systemów bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej. Obecnie trudno sobie wyobrazić przedsiębiorstwo lub instytucję pozbawioną takiego systemu. Nowoczesne systemy kontroli dostępu wyposażone są w rejestrację czasu pracy (RCP) lub z nimi współpracują.

Korzyści płynące z wprowadzenia kontroli dostępu to:

  • kontrola osób upoważnionych do przebywania na terenie firmy lub jej obszarów objętych szczególną ochroną
  • ograniczenie dostępu do poufnych danych lub wartościowych rzeczy znajdujących się w firmie
  • możliwość zdefiniowania różnych poziomów dostępu
  • integracja z systemami alarmowymi
  • przez zastosowanie elementów identyfikacyjnych systemy kontroli dostępu chronią pracowników oraz klientów na terenie firmy
  • możliwość dowolnego przetwarzania danych uzyskanych z systemu kontroli
  • możliwość zintegrowania z innymi systemami takimi jak systemy alarmowe, telewizja przemysłowa, sterowanie klimatyzacją itp.
  • możliwość sygnalizowania w przypadku nieautoryzowanego dostępu (niewłaściwa karta zbliżeniowa, wejście siłowe itp)
  • system współpracuje z czujnikami otwarcia drzwi oraz przyciskami ewakuacyjnymi

Projektujemy i instalujemy urządzenia kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy dostosowując system do indywidualnych potrzeb klienta.
W naszej ofercie znalazły się systemy KD i RCP takich producentów jak: Roger, AAT KaDe, Rosslare, Controlsys, SIEMENS, Kantech, RBH, Corral, Satel.
Instalacje wykonywane przez naszą firmę pozwalają na rozbudowę w przyszłości oraz integrację z innymi systemami (np. alarmowymi, telewizji przemysłowej, inteligentnymi budynkami).

Posiadamy licencje upoważniające do wykonywania czynności ochrony osób i mienia realizowane w formie zabezpieczenia technicznego, opracowywania projektów oraz organizowania i kierowania zespołami pracowników zabezpieczeń technicznych (licencja pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia).

wstecz